Fundacja Indie Games Polska
O NAS
O NAS

Fundacja Indie Games Polska (IGP) jest organizacją non-profit, która aktywnie wspiera polskich twórców gier wideo, zwłaszcza mikro i małe przedsiębiorstwa o dużym potencjale wzrostu. Misją fundacji jest pomoc deweloperom w zdobywaniu wiedzy branżowej, budowaniu marki, promocji oraz sprzedaży ich produktów. IGP promuje polski niezależny sektor gier, umożliwiając deweloperom prezentację ich gier na międzynarodowych imprezach targowych i konferencjach oraz organizując misje handlowe.

Fundacja aktywnie działa w obszarze legislacji, zarówno na poziomie unijnym poprzez European Game Developers Federation, jak i krajowym, reprezentując branżę i współpracując ze Stowarzyszeniem Polskie Gry. Rozumiejąc potrzebę samoregulacji, fundacja przykłada wagę do inicjatyw takich jak “Kodeks dobrych praktyk w sprawie stosowania ratingu gier wideo w Polsce”. Indywidualnie dostosowując swoje działania, fundacja stara się wspierać polskich twórców niezależnych, pomagając im w rozumieniu rynkowych realiów i wyzwań, przed którymi stają.

Fundacja Indie Games Polska (IGP) realizuje wiele zróżnicowanych projektów, które mają na celu wspieranie i rozwijanie polskiego sektora gier wideo. Działania są zróżnicowane i obejmują szereg inicjatyw, od wspierania młodych talentów i organizacji wydarzeń branżowych, po aktywność na polu legislacji i promocji na arenie międzynarodowej. Wszystkie te działania mają na celu wzmacnianie pozycji polskiej branży gier wideo na świecie i tworzenie możliwości rozwoju dla krajowych deweloperów. Szczegółowe informacje na temat różnych projektów i działań fundacji Indie Games Polska można znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej.

NASZ SERIWS INFORMACYJNY
NASZ MAGAZYN
NASZ PODCAST
CYKL WIDEO
ŚLEDŹ NAS NA FACEBOOKU
ŚLEDŹ NAS NA X/TWITTERZE